www.zieloneaukcje.pl

Kiedyś naprawdę niewiele dzieci było na coś uczulonych. Zdarzały się maleństwa ze skazą białkową czy też jakimiś innymi alergiami pokarmowymi, ale był to niewielki procent dzieci, a tym bardziej dorosłych.

Dziś jest zupełnie inaczej. Okazuje się, że olbrzymia ilość ludzi ma alergie praktycznie na wszystko: na zwierzęta, na jedzenie, na gluten, na kurz, na pleśń, na czekoladę.

Można wymieniać i wymieniać. Po porodzie okazuje się, że dziecko bardzo źle reaguje na mleko matki, która je pewne niedozwolone pokarmy.

Malucha boli brzuch lub ma on uczulenie. A więc mama, dopóki karmi, musi się powstrzymywać od pewnych potraw.

Później nie może ich dawać dziecku. W dzisiejszych przedszkolach prawie każdy maluszek ma inną dietę, bo nie może jeść pewnych produktów.

Wszystko to ma związek z tym, że w dzisiejszym jedzeniu jest bardzo dużo chemii i niezdrowych składników. Niestety modyfikowane genetycznie i faszerowane ulepszaczami jedzenie stało się cywilizacyjną plagą i przyczyną wielu alergii pokarmowych.

Dlatego tak wiele osób stara się jeść rzeczy ekologiczne, prosto od producenta i świeże.