Anoreksja – co to za choroba?

Dzisiejszy świat jest pełen wyzwań i olbrzymiej presji nakładanej zarówno na mężczyzn i kobiety. Te ostatnie choćby poddawane są, albo przynajmniej tak sądzą, nieustannej krytyce ze względu na swój wygląd. Tak, dziś panuje kult piękna i szczupłej sylwetki, a więc każda kobieta, która nie nosi rozmiaru 36 czuje się brzydka i nieatrakcyjna. Ów brak poczucia własnej atrakcyjności i akceptacji często jest powodem bardzo niebezpiecznej choroby mianowicie anoreksji. To zaburzenia łaknienia, ale tak naprawdę bardzo poważna choroba nerwowa.

Anorektyczki żyją niemalże samym powietrzem. Głodzą się, nie jedzą, a do tego zmuszają swoje wygłodzone ciało do wysiłku fizycznego. Z miesiąca na miesiąc są coraz chudsze, jednak patrząc na siebie ciągle widzą nieatrakcyjną, otyłą osobę. Niestety ta choroba jest bardzo poważna i często prowadzi nawet do śmierci. Jej leczenie odbywa się u psychologa, bo tylko taki lekarz jest w stanie przywrócić poczucie własnej wartości i pomóc swojej pacjentce.

sp98.waw.pl © 2019 | Newsphere by AF themes.