Depresja u dzieci i nastolatków

stopa wibracyjna

Depresja to choroba, która może dotknąć każdego z nas niezależnie od wieku. Problem ten dotyczy nawet dzieci oraz nastolatków – okazuje się, że w Polsce schorzenie to dotyka aż 1/3 młodzieży. Często depresja w tak młodym wieku jest bardzo trudna do wykrycia, ponieważ rodzice wszelkie wahania nastrojów bądź agresję uważają za objaw młodzieńczego buntu, a nie choroby. Depresja występująca wśród dzieci i nastolatków jest bardzo trudna do wykrycia – objawy nie są bowiem tożsame z tymi, które jako pierwsze można zaobserwować u dorosłych.

U młodych pacjentów prawie w ogóle nie występuje obniżony nastrój i smutek. Zamiast tego pojawia się agresja i arogancja – często uważa się je za typowe dla wieku nastoletniego. Oprócz tego u młodych osób cierpiących na depresję bardzo często pojawiają się objawy somatyczne, takie jak bóle głowy i brzucha. Rodzice powinni więc bardzo uważnie obserwować swoje dzieci i nie bagatelizować ich problemów – depresja bardzo często bowiem pcha nastolatków do popełnienia samobójstwa.

sp98.waw.pl © 2019 | Newsphere by AF themes.