Powód zakupu zagranicznych samochodów

Dlaczego tak wielu Polaków kupuje samochody zza granicy? Co jest powodem? Pierwszą najważniejszą kwestią, dlaczego Polacy sprowadzają samochody z zagranicy to ich cena, w brew pozorom bardzo często są one niższe niżeli te na lokalnym rynku biorąc pod uwagę również koszt transportu oraz tłumaczenia dokumentów. Dodatkowo w grę wchodzi stan dróg, który w Polsce nie ma co ukrywać jest w stanie opłakanym co za tym idzie, stan techniczny samochodu jest uzależniony nie tylko od jego użytkowania ale warunków w jakich musi pokonywać kilometry.

Kolejnym powodem jest to, że za granicą zdecydowanie częściej posiadacze samochodów wymieniają je na kolejne w przeciwieństwie od możliwości zmian Polaków. Oczywiście te wszystkie powody nie są regułą są odstępstwa, kiedy to samochody są droższe lub w gorszym stanie, ale to stanowi w zasadzie mniejszość.

To co się zmieniło na przestrzeni lat to na pewno forma zakupu, kiedyś samochody były sprowadzane i sprzedawane przez pośredników dziś natomiast większość takich zakupów jest dokonywana bezpośrednio bez pośredników.

sp98.waw.pl © 2019 | Newsphere by AF themes.