Wiosenne sprzatanie

Po zimie nadchodzi wiosna, a wraz z nią wszystko budzi się do życia. Powiew świeżości jest także wskazany w naszych domach i mieszkaniach. Dlatego większość gospodyń domowych wraz z pierwszymi oznakami wiosny chwyta za ścierki, miotły i środki czyszczące by przygotować swoje domu na nadchodzące ciepłe dni. Od czego zacząć słynne wiosenne porządki?

Odświeżamy szafę na wiosnę

Najprzyjemniejszą częścią wiosennych porządków będzie odświeżenie szafy na nadchodzące upalne dni. Powyrzucaj zbędne ubrania, które już zimą okazywały się niepraktyczne, za duże lub za małe i zalegały na dnie garderoby. Zabierają one tylko miejsce, które można przeznaczyć na lżejsze rzeczy. Zainteresuj się także swoim obuwiem, możliwe że większość kozaków i botków będzie nadawała się do usunięcia, a w ich miejsce pojawią się wiosenne półbuty. Przyjrzyj się również swojej spiżarni, może wymaga porządków. Półbuty robocze, mogą przydać się również w sprzątaniu.

Usuń nie tylko kurz, ale także przeterminowane zaprawy. Nie gromadź pustych i brudnych słoików. Wyrzuć je lub umyj by przydały się do kolejnych kulinarnych wyczynów.

Odświeżamy mieszkanie

Wiosna to również doskonały pretekst do zmian wystroju wnętrza. Elementy dekoracyjne nawiązujące do powrotu kwiatów, zieleni i zbliżających się świąt Wielkanocnych są mile widziane. Zmień firanki na zielone! Zobaczysz jak bardzo małe elementy mogą zmienić wystrój całego pomieszczenia. Czasem wystarczy kupić dwie, nowe poduszki by stara kanapa nabrała nowego wyrazu! Oczywiście oprócz małych, delikatnych, kosmetycznych zmian możesz zaplanować poważny remont. Wiosną znacznie łatwiej go przeprowadzić niż w okresie mroźnej zimy.

Zmiana koloru ścian to zupełne odnowienie pokojów, kuchni lub łazienki. Kupno nowych mebli jest również krokiem ku poprawie standardu Twojego mieszkania lub domu. Wiosną często sklepy meblarskie oferują wysokie rabaty, z których warto skorzystać. Taka okazja zdarza się tylko kilka razy w roku!

Odświeżamy ogród

Nie zapominaj o swoim ogrodzie na wiosnę. To tam zawita w pierwszej kolejności. Zajmij się drzewami malując ich gałęzie i konary na biało. Posprzątaj po zimie, usuwając niepotrzebne i nieestetyczne zgniłe liście czy połamane gałązki. Zasadź kilka nowych kwiatów lub sadzonek krzewów i drzew owocowych – w maju będziesz miał okazję podziwiać jak pięknie kwitną, a na jesień zbierzesz pyszne, własne owoce.

Dobrym rozwiązaniem jest także usuwanie zbędnych chwastów, gdy tylko zaczną się pojawiać. Pokuś się na stworzenie rabat przeznaczonych dla wiosennych nowalijek. Takie sprzątanie ogrodu będzie miało tylko pozytywne skutki.

Odświeżamy swój organizm

Sprzątanie na wiosnę może także dotyczyć naszego organizmu. Możliwe, że oczyszczająca dieta przywróci witalne siły po zimowym pałaszowaniu smakołyków. Masz szansę zacząć od nowa przygodę z sportem. Powrót na siłownię wiosną to często stosowany sposób na przywrócenie zdrowej sylwetki. Dlatego sprzątać możemy nie tylko w domu i w ogrodzie, ale także w nas samych.

sp98.waw.pl © 2019 | Newsphere by AF themes.