World Trade Center

www.zwalczaniechwastow.com.pl architekt bydgoszcz

Dwie wierze World Trade Center kojarzą się dziś z największym zamachem terrorystycznym przeprowadzonym w 2001 roku. Wcześniej WTC słynęło też ze swojej wysokości – wieże górowały ponad pozostałymi drapaczami chmur. Aktualnie WTC zostało odbudowane w formie pojedynczego budynku, ale kolejne wieżowce są w budowie.

Nowy projekt zasługuje na uznanie nie tylko dlatego, że powstał na miejscu zniszczonych budynków. Jest to również niezwykle dzieło architektoniczne. Budynek prezentuje nowoczesny styl, ma wysokość 541 metrów.

Obejmuje aż 105 kondygnacji, a powierzchnia wykorzystywana na co dzień to ponad 240 000 metrów kwadratowych. Wieża powstała w ciągu ośmiu lat – budowę rozpoczęto w 2006 roku, a zakończono w 2014. Co ciekawe, budynek został stworzony m.

in. przez firmę Skidmore, Owings and Merrill LLP – tę samą, która wybudowała Burdż Chalifa – najwyższy budynek świata w Dubaju. Wysokość WTC One wyrażona w stopach to 1776, co ma być aluzją do daty ogłoszenia Deklaracji Niepodległości Stanów Zjednoczonych.

sp98.waw.pl © 2019 | Newsphere by AF themes.