Czy to praca nas wyniszcza?

Zastanawiamy się pewnie bardzo często, jaki wpływ ma nasza praca na nasze zdrowie. Przecież bardzo wielu z nas wykonuje stresujący zawód lub na co dzień ma bardzo dużą odpowiedzialność. Wielkie projekty, olbrzymie budżety, bezsenne noce i stres. Tak wygląda codzienność bardzo wielu z nas. Niestety nie pozostaje to bez wpływu na nasze zdrowie.

Kiedyś tak nie było. Ludzie nie mieli tylu stresów, nie nakładano na nich takiej presji. Cierpieli oni biedę, martwili się o byt, ale gdy przychodził czas odpoczynku mogli naprawdę odpoczywać. Nie mieli komórek i komputerów do których byli przykuci. My tak mamy.

Cóż na tym polega rozwój cywilizacji. A wraz z nim niestety rozwijają się choroby cywilizacyjne. Często spowodowane są one stresem lub rozwojem technologii, a więc czynnikami, z którymi bezpośrednio stykamy się w pracy. Ne możemy więc się łudzić, że nie ma ona wpływu na nasze zdrowie. Co możemy zrobić? Zmienić pracę lub przynajmniej starać się pracować trochę mniej.

sp98.waw.pl © 2019 | Newsphere by AF themes.