Jak sprzątać mieszkanie – praktyczne porady.

annfil.pl Sprzątanie biur w Gliwicach http://www.blitz-cleaning.com/sprzatanie-biur.html ul. Niepaszycka 2

Lubimy gdy nasze mieszkanie jest czyste i pachnące. Jednak prawda jest taka, że samo się takie nie zrobi, ponieważ narażone jest na działanie kurzu, osadu z kamienia, a dodatkowo jeszcze mogą się w nim pojawiać różne plamy z napojów, czy niezbyt przyjemny zapach, który będzie wydobywał się z umywalki albo zmywarki. Dlatego warto wiedzieć, jak sobie radzić z tymi wszystkimi problemami, tak abyśmy faktycznie mogli cieszyć się z czystego i ładnie pachnącego mieszkania.

Warto sprzątać regularnie

Przede wszystkim jeśli chcemy utrzymać czystość w domu, to warto sprzątać regularnie. Wówczas przecierając kurze np. dwa razy w tygodniu, nie nazbiera się ich aż tak dużo, a co się z tym wiąże, bez większego problemu będziemy mogli nasze szafki utrzymać w czystości. Dodatkowo warto pamiętać, że na chromowanych elementach bardzo często widać smugi, a to spowoduje, że nasza łazienka czy kuchnia będą wyglądały na brudne. Dlatego warto w sobie wyrobić nawyk przecierania chromowanej armatury za każdym razem, kiedy przestaniemy z niej korzystać. Każdorazowe przetarcie jej suchym, papierowym ręcznikiem zajmie nam mniej czasu, niż cotygodniowe szorowanie osadu i zacieków, które będą się tam zbierały przez kilka dni.

Umyte okna to świeżość

Nie ma nic wspanialszego niż umyte okna i wyprane firanki.

Wówczas do naszego mieszkania będzie wpadać więcej słońca, a czyste firanki, które nie są obciążone kurzem i które pod jego wpływem nie zmieniły koloru, rozświetlą każde pomieszczenie. Jeśli będziemy je myć regularnie, to łatwiej będzie nam doczyścić zabrudzenia, a to oznacza, że wówczas nie będziemy musieli na ich mycie poświęcać aż tak dużo czasu. Warto także systematycznie wietrzyć poduszki, które będą miały przyjemny zapach i będą się prezentowały czysto oraz świeżo. Do czyszczenia mieszkania warto korzystać z domowych preparatów, które można przygotować z tego co mamy w kuchni. Wówczas nie tylko zyskamy świeże i czyste mieszkanie, ale również uda nam się zaoszczędzić trochę pieniędzy i ograniczyć ilość chemii w naszym mieszkaniu. A jeśli nie lubimy chodzić z odkurzaczem, to zawsze możemy skorzystać z takich odkurzaczy, które same będą przemieszczały się po naszym mieszkaniu i zbierały z podłogi wszystko, co nie powinno się na niej znaleźć. Wtedy z jednej strony będziemy mogli się cieszyć czystym mieszkaniem, a z drugiej będziemy mogli zaoszczędzić sporo czasu. Możemy sprzątać nasze mieszkanie systematycznie co 2-3 dni, dzięki czemu łatwiej będzie doczyścić różne powierzchnie i nie będzie to zajmowało tak wiele czasu. Możemy skorzystać z różnych urządzeń do odkurzania, mycia podłóg czy nawet okien, dzięki czemu zachowamy czystość, a jednocześnie sami nie będziemy musieli się tym zajmować. Ale możemy także skorzystać ze specjalnej firmy, która posprząta nasze mieszkanie bez naszego udziału.

sp98.waw.pl © 2019 | Newsphere by AF themes.