Jak łatwo i skutecznie sprzątać łazienkę?

Pfofesjonalne usługi sprzątające: Annfil Poznań

Łazienka to takie miejsce, w którym nie tylko musimy walczyć z kurzem, ale również z osadem z kamienia i zaciekami na płytkach. Do tego jeszcze niejednokrotnie może się w niej unosić nieświeży zapach, a także wilgoć. To oznacza, że możemy nie być tak do końca zadowoleni z tego, jak prezentuje się nasza łazienka i powinniśmy wówczas pomyśleć co zrobić, aby jej sprzątanie było skuteczniejsze. To znaczy, jak i czym ją sprzątać, aby nasze wysiłki były widoczne przez dłuższy czas?

Systematyczność

Tak naprawdę jeśli chcemy utrzymać w łazience czystość i jednocześnie nie chcemy w niej spędzać długich godzin na szorowaniu, to powinniśmy sprzątać ją systematycznie. To oznacza, że każdego dnia powinniśmy poświęcić kilka minut na przetarcie łazienkowych płytek wraz z armaturą, jednorazowym ręcznikiem nasączonym specjalnym płynem do czyszczenia mebli. Wówczas nie będziemy musieli poświęcać zbyt dużo czasu na czyszczenie łazienki, bo świeży kurz będzie ścierany na bieżąco, a jednocześnie dzięki takiemu płynowi, też będzie się mniej osadzał.

Jeśli mamy chromowane baterie łazienkowe, to musimy zdawać sobie sprawę z tego, że albo będziemy je wycierać do sucha po każdej kąpieli, dzięki czemu zlikwidujemy możliwość pojawienia się zacieków. Albo nie będziemy poświęcać tych kilku chwil na ich przetarcie, ale później ich wyczyszczenie, tak aby nie było zacieków i żeby odzyskały swój blask zabierze znacznie więcej czasu.

Każdy element jest ważny

Każdy element wyposażenia łazienki jest ważny i jeśli któryś z nich pominiemy, to może się okazać, że nasza łazienka nadal nie będzie wyglądała na czystą i zadbaną. Jeśli naszym problemem jest nalot z mydła, który pojawia się na umywalce, to możemy się zastanowić czy nie zacząć za każdym razem wycierać jej do sucha, kiedy tylko przestaniemy myć ręce. Jednak ta czynność może się okazać bardzo czasochłonna, patrząc na to, ile razy w ciągu dnia te ręce myjemy. Dlatego do usunięcia nalotu z mydła można zastosować wodę z octem, którą będziemy nakładać miękką gąbką.

A jeśli będzie on ciężko schodził, to wówczas możemy skorzystać ze specjalnych odkamieniaczy, które bez trudu będziemy mogli kupić w sklepie. Do ubikacji również możemy stosować specjalne kostki, które nie tylko będą zabijały bakterie, ale również sprawią, że nie będzie się tam pojawiał żaden osad, ani kamień. A o ładny zapach w łazience możemy zadbać za pomocą specjalnych odświeżaczy. Jedne mogą mieć formę sprayu, ale możemy również kupić takie, które będą w formie płynu, w który będziemy wkładać specjalne pałeczki i one po nasączeniu będą wydzielały niesamowity zapach. Łazienka może być czysta i pachnąca, pod warunkiem, że każdego dnia poświęcimy kilka minut na starcie kurzy i wytarcie do sucha chromowanej armatury. Do tego, możemy stosować specjalne preparaty, które również pomogą nam ją utrzymać w czystości.

sp98.waw.pl © 2019 | Newsphere by AF themes.