Sprzątanie domu i mieszkania przez firmę – jak wygląda, ile kosztuje?

Annfil Poznań: sprzątanie mieszkań

Sprzątanie choć jest czynnością konieczną dla utrzymania porządku, to jednocześnie jest czynnością mało lubianą, bo zazwyczaj zabiera sporo czasu. Dlatego jeśli nie chcemy marnować naszych cennych godzin na tą czynność, albo z jakiegoś powodu nie jesteśmy w stanie samodzielnie zająć się sprzątaniem naszego mieszkania, to możemy zatrudnić do tego specjalistów. Oni wyczyszczą wskazaną przez nas powierzchnię i może się jeszcze okazać, że nie wezmą za to wcale tak dużo pieniędzy.

Co chcemy sprzątnąć?

Zanim wynajmiemy kogoś, kto zajmie się sprzątaniem naszego mieszkania, powinniśmy się zastanowić jaki dokładnie ma być zakres jego obowiązków. Czy ma umyć tylko okna, czy może powinien posprzątać całe mieszkanie, pościerać kurze, odkurzyć i umyć podłogi? Musimy pamiętać, że im większy będzie zakres prac, tym wyższa będzie cena, ale jednocześnie też pamiętajmy, że dzięki takiej pomocy, sami możemy zaoszczędzić sporo czasu i przeznaczyć go na coś znacznie ciekawszego. Oczywiście ceny będą zależały od wielkości firmy, którą zatrudnimy i od zakresu jej działań.

Warto zapoznać się z cennikiem firmy sprzątającej https://clickclean.pl/.

Ale jeśli poprosimy o umycie okien, to musimy się liczyć z wydatkiem rzędu 20 złotych wzwyż za każde okno. Może się też okazać, że firma będzie przeliczała wielkość okna na metry kwadratowe i wówczas w cenniku będą kwoty wartości kilku złotych, ale pamiętajmy, aby wówczas przemnożyć je przez metraż okna. W niektórych przypadkach będziemy płacić nie tyle za konkretną usługę, ile za czas jaki został poświęcony na jej wykonanie.

Z jakimi cenami jeszcze się spotkamy?

Za trzepanie dywanów będziemy musieli zapłacić około 12 złotych, a cena będzie rosła wraz ze zwiększaniem się jego wielkości. Jeśli zażyczymy sobie sprzątanie całego mieszkania, to musimy się liczyć z tym, że wzięty będzie pod uwagę jego metraż, a to oznacza, że ceny mogą zaczynać się od 80 złotych i rosnąć wraz z mieszkaniem. Jednak wówczas mamy odkurzone i umyte podłogi, umytą łazienkę i kuchnię, wyczyszczone lustra i grzejniki, fronty szafek, a także starcie kurzy.

Możemy również zamówić usługę czyszczenia tapicerki, co przyda się zwłaszcza wtedy, gdy mamy zwierzęta albo małe dzieci. Wówczas kwota może oscylować od 10 złotych w przypadku krzeseł, do 55 złotych wzwyż jeśli chodzi o kanapę. Ale profesjonalnie wyczyszczona tapicerka będzie nie tylko wyglądała jak nowa, ale również na dłużej zachowa świeży wygląd.

Jeśli szukamy kogoś, kto wyczyści nasze mieszkanie, to mamy dwie opcje do wyboru. Albo korzystamy z profesjonalnej firmy, która wystawi nam rachunek za usługę. Albo korzystamy z oferty osób prywatnych, które również posprzątają nam mieszkanie, zrobią to nawet znacznie taniej niż profesjonalne firmy, ale jednocześnie żadnego rachunku nie wystawią.

Dlatego zanim podejmiemy ostateczną decyzję, musimy wszystko dokładnie przemyśleć.

Firma sprzątająca Blitz oferuje pranie i sprzątanie biur Gliwice ul. Niepaszycka 2
sp98.waw.pl © 2019 | Newsphere by AF themes.