Jaki odkurzacz bezprzewodowy kupić?

Połową sukcesu podczas sprzątania, jest wybór odpowiedniego odkurzacza. Takiego, który będzie w stanie dotrzeć praktycznie w każde miejsce i jednocześnie też, będzie wchłaniał nawet najmniejsze drobinki kurzu. Jednak wybranie odpowiedniego odkurzacza wcale nie jest proste, zwłaszcza jeśli zależy nam na tym, aby był to odkurzacz bezprzewodowy, dzięki czemu żaden kabel nie będzie nas ograniczał podczas sprzątania.

Co warto o nim wiedzieć

Oczywiście największą zaletą odkurzacza bezprzewodowego jest to, że nie mamy przy nim kabla, a więc nie plącze nam się on między nogami, a my spokojnie możemy za jednym razem posprzątać całe mieszkanie.

Dodatkowo takie odkurzacze nie wymagają podłączania osobnych rur, wyciągania kabla i szukania gniazdka, a to oznacza, że możemy je po prostu wyjąć z szafy i odkurzać, co pozwoli nam na zaoszczędzenie sporej ilości czasu. Zwłaszcza jeśli będzie zależało nam na szybkim posprzątaniu jakiejś niewielkiej powierzchni. Oczywiście takie odkurzacze bezprzewodowe mają również swoje wady. Ponieważ działają na akumulator, musimy pilnować jaki jest stan jego naładowania, a jeśli rozładuje się w czasie sprzątania, to będziemy musieli poczekać z dalszymi porządkami aż się znowu naładuje.

To może oznaczać, że jeśli mamy do sprzątania bardzo duży dom, to jednak taki odkurzacz może nie być dobrym rozwiązaniem. Takie odkurzacze bezprzewodowe zazwyczaj nie mają worków, tylko specjalny pojemnik. To oznacza konieczność poświęcenia większej ilości czasu na jego opróżnienie, tym bardziej, że trzeba go jeszcze regularnie myć. Może się więc wydawać, że worki są lepsze, bo zabierają mniej czasu, ale jednak tutaj oszczędzamy pieniądze, które normalnie wydawalibyśmy na kupno worków.

W przypadku takich odkurzaczy musimy wiedzieć, że mają one mniejszą moc niż te przewodowe, a to oznacza, że mogą mieć problem z odkurzeniem szczególnie gęstych dywanów.

Droższy czy tańszy?

Nie powinno nas dziwić, że możemy wybierać odkurzacze bezprzewodowe, które będą proponowane w niższej i wyższej cenie. Jeśli chodzi o drugą ofertę, to możemy być pewni, że takie odkurzacze będą posiadały dodatkową opcję turbo. Dzięki niej, przez pewien czas będziemy mogli odkurzać z większą mocą ssania.

To oznacza, że odkurzacze bezprzewodowe, posiadające tą opcję, łatwiej poradzą sobie z większymi zabrudzeniami czy z gęstym dywanem. Jednak musimy się liczyć z tym, że na takich zwiększonych obrotach, odkurzacz będzie w stanie pracować tylko kilka minut. Dodatkowo jeśli zapłacimy więcej, to taki odkurzacz świetnie poradzi sobie na panelach, płytkach czy dywanie. Możemy także wykorzystać go do sprzątnięcia pajęczyn na suficie, albo kurzu z mebli.

A przy droższych modelach, będziemy mogli także liczyć na wymienne końcówki. Odkurzacze bezprzewodowe zyskują na popularności. Nic dziwnego, dzięki nim sprzątanie może stać się przyjemniejsze i mniej czasochłonne. Nie mniej, jeśli chcemy zainwestować w taki odkurzacz, to warto wybrać droższy model.

sp98.waw.pl © 2019 | Newsphere by AF themes.