Dlaczego domy pasywne nie grzeszą urodą?

Każdy, kto widział domy pasywne, powinien zgodzić się z tym, że nie należą one do grona najpiękniejszych. Chociaż oczywiście nie muszą od razu odstraszać swoim wyglądem, to jednak przy ich budowaniu nie można zbytnio odbiegać od sztywnych zasad, ponieważ ich estetyka ma bezpośrednie przełożenie na funkcje energooszczędną. Dom pasywny musi być zwartą i prostą bryłą.

Im mniej jest w nim zaułków oraz zakamarków, tym bardziej może on zatrzymywać ciepło. Warto nadmienić, że w takich konstrukcjach również okna muszą mieć odpowiednią wielkość – nie ma tutaj miejsca na zbyt dużą swobodę aranżacyjną. Dodatkowo są one specjalnie izolowane, co sprawia, że można je pomylić z budowlami militarnymi.

Oczywiście, domy pasywne nie są jakoś tragicznie brzydkie. Braki w urodzie nadrabiają one innymi atutami, wśród których najważniejszym jest bardzo tanie użytkowanie. Są to również ekologiczne konstrukcje, co dla wielu osób ma znaczenie kluczowe.

Z pewnością, warto stawiać na takie rozwiązania.

sp98.waw.pl © 2019 | Newsphere by AF themes.