Jak prawidłowo połączyć dom z garażem?

https://machinasnu.pl/projektowanie-wnetrz/piaseczno/ https://agamajer.pl/

Połączenie domu z garażem to coś, na co decyduje się coraz więcej osób. Budowa garażu nie zawsze jest w planach, natomiast jeśli posiadamy samochód to dobrym pomysłem jest o niego należycie zadbać, budując właśnie dodatkowy budynek na garaż, w którym auto będziemy parkować. Można też jednak zdecydować się na połączenie domu z garażem właśnie, choć to zależy od kilku czynników.

Istotny wpływ na to, czy będzie taka możliwość mają bowiem między innymi wymiary domu, długość i szerokość działki, jak również jej ukształtowanie czy nawet położenie domu względem stron świata. Nie zmienia to jednak faktu, że garaż zaraz obok domu to po prostu dobre i praktyczne rozwiązanie. Takie połączenie zapewnia bowiem przede wszystkim dużą wygodę i komfort – nie trzeba wychodzić na zewnątrz, aby do garażu się dostać, a co za tym idzie z samochodu do domu (albo na odwrót) można przejść tak zwaną suchą stopą.

Łączymy dom z garażem – o czym należy pamiętać?

Takie połączenie najlepiej jest zrobić poprzez dodatkową strefę jak na przykład przedsionek lub hol. Jest to zazwyczaj najwygodniejsze rozwiązanie, gdyż zanim wejdziemy do domu to możemy bez problemu zdjąć ubranie i buty, nie wnosząc przy tym do części mieszkalnej brudu czy chłodu. Do połączenia domu z garażem można wykorzystać również klatkę schodową, jeżeli garaż jest zaprojektowany w części piwnicznej.

W przypadku mniejszych domów próbuje się rozwiązania, w którym garaż odważnie łączy się z domem w jego części mieszkalnej, jednak zdaniem ekspertów nie jest to zbyt dobre rozwiązanie – tym bardziej, że poprzez drzwi od garażu mogą przenikać do domu różnego rodzaju spaliny, chłód czy hałasy, które z pewnością nie podniosą naszego komfortu. W takiej sytuacji rozsądnie będzie więc zrezygnować z takich prób przyłączenia garażu do naszego domu.

sp98.waw.pl © 2019 | Newsphere by AF themes.